ARACIN NASIL YANDIĞI ORTAYA ÇIKTI!

Haber Sitemizin Sümer Mahallesi’nde yanmış halde bulunan bir aracın haberini yaptıktan sonra işin gerçek yüzü ortaya çıktı. Haber Sitemizi arayan araç sahibi gerçekleri bir bir anlattı. Aracın nasıl ve neden yandığını kimse anlayamadı diyerek yapmış olduğumuz haberin gerçek yüzü ise çok ama çok farklı çıktı. İşte o aracın neden ve nasıl yandığı ve sonrasında yaşanan olaylar…

GÖRENLERİN İÇİ ÜRPERDİ! (İlk Haber)
Sümer Mahallesi, Çıraklık Eğitim kavşağı olarak bilinen noktada yanmış bir lüks otomobil, görenlerin içini ürpertti. İddiaya göre, sabah 04.00 sularında henüz bilinmeyen bir nedenden yanmaya başlayan otomobil kısa sürede kullanılamaz hale geldi. Yardım bile istemeye fırsat kalmadığı iddia edilen otomobil demir yığınına döndü. Meydana gelen korkutucu ve üzücü olay da kimsenin yaralanmadığı da iddialar arasında yerini aldı. Tamamen yanan ve kullanılamaz hale gelen otomobil mesainin başlamasıyla bir çekici tarafından olay yerinden çekildi. Meydana gelen üzücü olayın nasıl olduğunu ise kimse anlayamadı. Sadece geriye bu korkutan ve üzücü görüntü kaldı.

http://mericulukus.com/HaberDetay.aspx?ID=16969

GERÇEK SONRA ORTAYA ÇIKTI
Otomobilindeki küçük sorunların giderilmesi için 3. Sanayi sitesindeki bir tamirciye bırakan Turgay Deveci, büyük bir şok yaşadı. İddiaya göre, Gece geç saatlere kadar alkol alan işyerinin çırağı otomobil ile gezmeye kalktı, alev alan araç küle döndü. Deveci, işyeri sahibinin sorumluluğu üstlenmediğini ve “Bana ne başınızın çaresine bakın” dediğini belirterek, polise şikayetçi olduklarını söyledi. Olay, Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. Turgay Deveci, 20 ZA 080 plakalı otomobilinde küçük sorunlar nedeniyle sıkıntı yaşamaya başlayınca, sanayi sitesindeki C.İ.nin sahibi olduğu tamir atölyesine götürdü.

ARAÇ YANDI
Aracının sorunlarını söyleyen ve teslim ederek ayrılan Turgay Deveci, ertesi gün aldığı haber ile şok oldu. Küçük sorunları dışında sağlam olarak bıraktığı aracın küle döndüğünü öğrenen Turgay Deveci, ne yapacağını şaşırdı.

“ÇIRAK ARACI GECE DIŞARI ÇIKARMIŞ”
Tamircinin çırağının gece işyerinde alkol aldığını ve sonra da aracını çıkardığını belirten Turgay Deveci, “Otomobilin yandığını öğrenince büyük şok yaşadık. Sapasağlam bırakmıştık, bir gün sonra küle döndüğünü öğrendik. İşyerindeki çırak gece 3­4 gibi aracı çıkarmış, Çıraklık Eğitim Merkezi yakınlarında da araç alev almış” dedi.

“NASIL OLDUĞUNU ANLATMIYOR”
Çırağın aracın nasıl yandığını tüm ısrarlarına rağmen söylemediğini anlatan Turgay Deveci, “Dışarı çıkmıştım, bir anda alev aldı, korkup kaçtım” dediğini ifade etti.

İŞYERİ SAHİBİ ANLAMSIZ TAVIRLAR SERGİLİYOR
İddiaya göre, Otomobilini tamirci atölyesinin sahibine teslim ettiğini ve bu andan itibaren tüm sorumluluğun onda olduğunu belirten Turgay Deveci, “İşyeri sahibi benden özür dileyip, hatasını telafi etmesi gerekirken anlamsız tavırlar sergiliyor. ‘Bana ne, sorununuzu kendiniz çözün, nereye isterseniz şikayet edin’ diyerek, anlaşma yolunu kapatıyor. Bu tavrı da anlaşım değilim. Sonuçta ben aracımı sağlam teslim ettim, onun gözetimindeyken, üstelik çırağı tarafından kullanılırken yandı” dedi.

“POLİSE ŞİKAYETÇİ OLDUM”
İkili görüşmeyle sorunun çözülemediğini belirten Turgay Deveci, polise gittiğini ve şikayetçi olduğunu söyledi. 

12.01.2017 12:40:30


Facebook'ta Paylaş