KAÇAK ÜRÜNLERİN SATIŞINA İZİN YOK!

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde kaçakçılık suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı. Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda kaçakçılık suçlarının önlenmesi kapsamında, görevli ekiplerce çalışmalara başlanıldı.

İlimizde kaçak eşya satışı yapmak isteyen şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde kaçak eşya satışı yapmak isteyen şüpheli araçlar tespit edildi. Araç içerisinde yapılan aramalarda değişik markalarda 70 adet parfüm, 20 adet cep telefonu ve 184 adet elektronik sigara olmak üzere toplam 274 adet kaçak emtia (eşya) bulunarak el konuldu.

Yine ilimizde tütüncü adı altında faaliyet gösteren büfeler ile ilgili yapılan çalışmalarda 3 ayrı büfede arama yapıldı. Aramalar sonucunda 1.800 pakete yakın kaçak sigara, 2600 adet boş makaron ve 35 kg kıyılmış tütün ele geçirildi. Yakalanan kaçak eşyalarla ve sigaralarla ilgili olarak toplam 5 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

12.01.2017 12:17:46


Facebook'ta Paylaş